Podejrzewają zabójstwo chłopczyka

Zamojska prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa noworodka w gminie Izbica. Nikt jednak w tej sprawie jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Przypomnijmy. W sobotę, 2 października, na Oddział Ratunkowy krasnostawskiego szpitala trafiła 27-letnia kobieta. Skarżyła się na silne bóle podbrzusza, krwawiła. Od razu trafiła na tamtejszy oddział ginekologii.

– Kobieta była w ciężkim stanie – relacjonowała Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. – Z badań, jakie jej przeprowadzono, wynikało, że musiała niedawno przejść poród. Szpital o sprawie powiadomił policję.

Mundurowi ruszyli do Wirkowic w gminie Izbica, gdzie mieszka 27-latka, i dokonali tam makabrycznego odkrycia. Znaleźli noworodka bez oznak życia. Od razu podjęli jego reanimację. Niestety, bezskutecznie. Chłopiec leżał w torbie na zakupy ukrytej za łóżkiem. Na miejscu pojawiła się ekipa pogotowia ratunkowego, ale na pomoc było za późno. Martwe dziecko trafiło do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie.

We wtorek (5 października) biegli stwierdzili, że na podstawie podstawowych badań nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie czy chłopiec urodził się żywy czy martwy. Śledczy z Zamościa zlecili więc wykonanie dodatkowych czynności. Do końca ubiegłego tygodnia ich wyniki wciąż nie były jednak znane. Wiadomo, że dziecko było wcześniakiem, urodziło się w siódmym miesiącu ciąży, o której nikt ponoć nie wiedział. 27-latka ukrywała ten fakt przez bliskimi, a jej partner przebywa z kolei za granicą.

– Śledztwo jest toczone w kierunku artykułu 148 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli zabójstwa – mówi Jarosław Rosołek, zastępca prokuratora rejonowego w Zamościu. Dokładna sentencja tego przepisu karnego brzmi: „Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”

Nikomu w tej sprawie nie postawiono jeszcze zarzutów, nie przesłuchano też matki dziecka. Śledczy czekają na dokładne wyniki badań zmarłego noworodka. Od nich zależy, jaki charakter będzie miało to przesłuchanie. Wiadomo natomiast, że 27-latka wyszła już ze szpitala. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here