Podniebna arena w Depułtyczach

Na siedem dni niebo nad Chełmem zmieni się w arenę, na której rywalizację podejmą najlepsi z najlepszych. Od 3 do 9 września na lotnisku chełmskiej PWSZ piloci zmierzą się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zawody są cyklem przygotowań reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2019. Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, które sukcesywnie angażują się w działania, związane z propagowaniem i rozwijaniem kultury lotniczej. Sponsorem została też największa czarterowa linia lotnicza w Polsce – Enter Air, która już po raz kolejny wspiera też finansowo drużynę PWSZ w Chełmie. To wynik owocnej współpracy między uczelnią a przewoźnikiem, która do tej pory zaowocowała już m.in. prowadzonymi procesami rekrutacji na stanowisko pilota wśród studentów PWSZ w Chełmie.

Podniebne zmagania będziemy mogli obejrzeć za darmo. Szczegółowe informacje będą dostępne w Centrum Lotniczym Depełtucze Królewskie, nr tel. 82 564 00 28. (mg)