Podróżowali z narkotykami, trafią za kraty

Duży cios narkotykowym przestępcom zadali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Ujęli dwóch 37-latków, którzy na masową skalę sprowadzali z Holandii marihuanę.

Mężczyźni właśnie zmierzali do Lublina ze świeżą partią towaru. Nie zdawali sobie sprawy, że są śledzeni przez służby. W końcu na drodze urządzono blokadę i zatrzymano mitsubishi, którym podróżowali. Pies szkolony do wykrywania środków odurzających wskazał skrytki, gdzie znaleziono osiem pakunków z zawartością narkotykowego suszu. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 2,5 kilograma tej nielegalnej substancji. Teraz kurierom grozi do 15 lat więzienia.
To nie jedyna akcja mundurowych wymierzona w narkotykowych przestępców. Jeden z nich sam dał się złapać. Jeżdżąc wieczorem po Lublinie seatem Leonem, zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu ul. Walecznych i al. Andersa. Świadkiem wykroczenia był policyjny patrol, który natychmiast zatrzymał 30-latka. Kierowca zachowywał się nerwowo, co wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenia. Podczas przeszukania ujawniono blisko 100 gramów haszyszu. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. LL