Podrzucili wójtowi

Ktoś podrzucił tekturowe pudełko na posesję wójta Romana Kandziory. Gdy gospodarz gminy Kamień zajrzał do środka, wpatrywało się w niego pięć par oczu.

Wójt Roman Kandziora wychodził rano z domu do pracy, gdy zwrócił uwagę na tekturowe pudło, stojące przy wjeździe na jego posesję. Ostrożnie zajrzał do środka – z pudełka wystawało pięć łebków…
– To były szczenięta – mówi wójt. – To nie pierwsza taka sytuacja. We wrześniu ktoś podrzucił mi na posesję cztery szczeniaki. Mojemu pracownikowi też w tym roku już dwukrotnie podrzucano psy: jemu w sumie osiem, a mnie dziewięć.

Zwierzęta mają zapewnioną tymczasową opiekę, ale szukają nowych domów i właścicieli. Na stronie internetowej Urzędu Gminy Kamień zamieszczono ogłoszenie w tej sprawie. Szczeniaki są „rasy mieszanej”. Ktoś, kto je podrzucił, musiał się o nie dobrze troszczyć, bo wyglądają na bardzo zadbane. Ci, którzy mogą zapewnić psiakom dom i opiekę, proszeni są o kontakt telefoniczny (nr 602 539 907) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Gmina oferuje sfinansowanie sterylizacji. (mo)