Podsumowanie w Przytulisku

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie podsumowało tegoroczną działalność. Pomoc otrzymało kilkanaście potrzebujących osób.

W 2021 r. w ramach 1 proc. stowarzyszenie „Przytulisko” pozyskało 11 751,60 zł. Dzięki temu, wsparcie finansowe w różnej wysokości otrzymało 16 osób. 17 272,54 zł uzyskano ze zbiórek oraz wpłat i pieniądze te przekazano na rzecz pogorzelców z gminy Białopole. Działacze „Przytuliska” mówią, że to zasługa m.in. Alicji Ilasz, dyrektor szkoły w Białopolu oraz pracowników tej placówki.

Z kolei 15 336,83 zł zebrano podczas zbiórek oraz wpłat i przekazano niepełnosprawnej mamie oraz jej chorej córeczce z gminy Wojsławice. W kolejnej akcji charytatywnej „Przytuliska” pozyskano 2 425,72 zł na rzecz chorej dziewczynki z gminy Łaszczów (powiat tomaszowski). Stowarzyszenie wciąż prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie cierpiącej na nowotwór Jolanty Kramek, działaczki „Przytuliska”.

– Wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączali i włączają się w nasze akcje serdecznie dziękujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku – mówi Marian Lackowski, prezes „Przytuliska”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here