Poduszki i anioły od więźniów

Kolejny raz funkcjonariusze chełmskiego zakładu karnego włączyli się w akcję charytatywną, działając pod hasłem kampanii „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Na początku grudniu przekazali wykonane przez osadzonych rękodzieła na ręce Krystyny Łukasik ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.


– Przekazano poduszki uszyte z nieaktualnych już wzorów mundurów wojskowych, które jesienią pani Krystyna przekazała naszej jednostce z prośbą o wykorzystanie, a także kartki świąteczne oraz anioły wykonane przez osadzonych w ramach programów readaptacji społecznej – mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie.

– Wyrobienie nawyku pracy, uczenie samokontroli, akceptacji czy szacunku dla innych, uczenie rozwiązywania sytuacji trudnych bez uciekania się do zachowań agresywnych to jedne z najważniejszych zadań realizowanych przez kadrę penitencjarną. W ramach tych oddziaływań możemy między innymi angażować się w życie lokalnej społeczności, zwłaszcza charytatywnie. Okres przedświąteczny to szczególny czas wypełniony wieloma inicjatywami prospołecznymi i pomocowymi – dodaje.

Dlatego też drugi komplet uszytych przez osadzonych poduszek i koców trafił za pośrednictwem MotoMikołajów do wychowanków Domu Małych Dzieci i Chełmskiego Centrum Pomocy Rodzinie. (opr. pc, fot. ZK Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here