Podwaliny pod boiska

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej czterech nowych boisk w Chełmie. Projekty są potrzebne, aby aplikować o dotację na ich budowę. Wkrótce ogłoszony ma być przetarg na wyczekiwany stadion lekkoatletyczny przy II LO.

Boiska sportowe zaplanowano przy szkołach podstawowych nr 5 i nr 8, I Liceum Ogólnokształcącym, a także przy ul. Makowej. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych na budowę tych obiektów ogłoszono w styczniu br. Najtańsza oferta opiewała na 23 985 zł (na każdą z czterech dokumentacji).

Złożyła ją firma Primtech z Tarnowskich Gór i to ona została wybrana na wykonawcę dokumentacji projektowych. Co ważne, oferta ta nie przekracza kwoty, jaką miasto planowało wydać na ten cel. Dokumentacje projektowe będą podstawą do aplikowania przez miasto o dotacje na sfinansowanie budowy tych czterech boisk. Ratusz zapowiada, że gdy niezbędna dokumentacja będzie gotowa postara się o dotację w ramach rządowego programu „Sportowa Polska”.

Kiedy stadion przy II LO?

Inna wyczekiwana inwestycja zaplanowana na ten rok to budowa stadionu lekkoatletycznego przy II LO w Chełmie. Wniosek o przyznanie dotacji na ten cel do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska” ratusz złożył w marcu ub.r. Wkrótce przyszła wiadomość, że miasto dostało na to 3 mln zł dofinansowania. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na blisko 8 mln zł. Miasto informuje, że przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy II LO powinien zostać ogłoszony na przełomie lutego i marca br.

Przypomnijmy, że opracowany projekt zakłada budowę stadionu obejmującego tartanową czterotorową bieżnię okrężną o długości 400 m wraz z bieżnią prostą sześciotorową o długości 130 metrów. Powstać ma również arena centralna, na której znajdą się m.in.: trawiaste boisko do piłki nożnej, rzutnia dyskiem, młotem, oszczepem i do pchnięcia kulą oraz skocznie do skoku o tyczce, wzwyż i w dal. Obok bieżni zaprojektowano trybunę na 100 miejsc. Przewidziana również jest budowa kontenerów magazynowych na sprzęt sportowy. W ramach inwestycji zaplanowano też remont zaplecza szatniowo-sanitarnego w budynku II LO.

Trwa już budowa trzech boisk sportowych w Chełmie: przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych, Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 7. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here