Podwładny kontrkandydatem wójta

Edward Wypych, kierownik wydziały gospodarki komunalnej w urzędzie gminy Gorzków, startuje w wyborach na wójta gminy. Będzie kontrkandydatem swojego pracodawcy wójta Marka Kasprzaka.

– Wiem, że to odważna decyzja, ale póki co wciąż mamy demokrację i każdy może kandydować – mówi Nowemu Tygodniowi Edward Wypych, który założył własny komitet wyborczy i będzie się ubiegać o fotel wójta gminy Gorzków. Wypych z niewielkimi przerwami od 1998 r. pracuje w urzędzie gminy Gorzków, dziś jest kierownikiem wydziału gospodarki komunalnej, zajmuje się też drogami. Jego pracodawcą i zarazem rywalem w zbliżających się wyborach jest więc Marek Kasprzak, wójt Gorzkowa, który będzie walczył o trzecią kadencję z list PSL.

– Być może mój krok jest karkołomny, być może będę go żałował, ale do odważnych świat należy. Poza tym decyzja o kandydowaniu została przeze mnie gruntownie przemyślana, myślę o tym od 2 lat – mówi Wypych. Kandydat na wójta Gorzkowa ma 45 lat, z gminą związany jest od lat 25, jego żona pochodzi z Chorupnika. Jest bezpartyjny. – Będę współpracować ze wszystkimi, którym zależy na dobru gminy Gorzków.

Chcę poprawić infrastrukturę drogową, przebudować ujęcie wody, chcę stawiać na fotowoltaikę, organizować szkolenia dla rolników, być może zabiegać o powołanie grupy producenckiej – wylicza Wypych. (kg)