Podwójna wpadka kierowcy

W niespełna półtorej godziny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tego samego mężczyznę. Okazało się, że jeździł autem, choć nie miał do tego prawa, nie miał też ważnych badań technicznych samochodu.

W czwartek, 29 października, w Izbicy około godziny 10.30 policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali auto marki volkswagen passat. – W trakcie kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Nielisz kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Dodatkowo prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację w związku z popełnionym przez 31-latka przestępstwem, zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz zakazali dalszej jazdy. Minęło półtorej godziny. W oddalonych o 30 km Fajsławicach, ten sam mężczyzna został ponownie zatrzymany do kontroli. – Jechał tym samym pojazdem, który był kontrolowany w Izbicy.

W związku z popełnionym kolejnym przestępstwem mundurowi sporządzili dokumentację, która trafi do sądu – dodaje rzecznik. 31-latkowi grozi do 5 lat więzienia. (k)