Podwyżki w ratuszu

Pracownicy Urzędu Miasta w Krasnymstawie w starym roku dostali podwyżki. Szeregowym urzędnikom burmistrz przyznał po 280 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego, a kierownikom wydziału płace wzrosły o 780 zł. Wyższe o prawie 1 000 zł pensje otrzymali także skarbnik i wiceburmistrz.

W starym roku podwyżkę wynagrodzenia dostał nie tylko burmistrz Robert Kościuk. On sam przyznał je także swoim pracownikom. Szeregowi urzędnicy dostali po 280 zł brutto. Dzięki temu wzrósł im również dodatek stażowy, naliczany procentowo w zależności od ilości przepracowanych lat. Wszyscy czynni urzędnicy dostają więcej, niż wynosi minimalna płaca, czyli 3 010 zł brutto.

Na wynagrodzeniu minimalnym pozostali jedynie pracownicy, których długotrwała nieobecność jest usprawiedliwiona przeważnie urlopem macierzyńskim, a także zatrudniani na czas określony w wyniku wypełnienia zobowiązań wobec Powiatowego Urzędu Pracy, np. po stażu.

Podwyżki w ratuszu objęły też kadrę zarządzającą, czyli zastępcę burmistrza i skarbnika miasta. Krzysztof Sugalski, wiceburmistrz i Patrycja Zdybel, skarbnik dostali po 980 zł. Automatycznie, o blisko 200 zł, wzrósł im też dodatek stażowy Zastępca do tej pory zarabiał 9 000 zł brutto, a po podwyżce dostaje 10 176 zł. Skarbnik Zdybel natomiast otrzymywała wynagrodzenie w kwocie 9 180 zł, a obecnie ma 10 356 zł brutto. (ps)

1 KOMENTARZ

  1. A ja pracując w pgk spółce urzędu miasta dostałem qrwa 80zł na czysto i nie mam qrwa wysługi lat dlaczego? co to qrwa za spółka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here