Podziękowania za 39 lat

Hubert Wiciński, nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej w Sawinie, a także regionalista i były radny gminny i powiatowy, przeszedł na emeryturę. Z sawińską szkołą był związany nieprzerwanie od początku swojej pracy zawodowej, czyli przez 39 lat.

W ubiegłym tygodniu dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie uroczyście pożegnali nauczyciela i podziękowali mu za lata pracy. – Przez 39 lat swojej nauczycielskiej pracy służył zawsze innym ludziom i szczytnym celom. To nasz nauczyciel historii, serdeczny kolega z pracy, regionalista, człowiek o wielkim sercu, szerokim uśmiechu i ogromnej wiedzy historycznej, którą zasiewał w sercach uczniów – napisali. A przy okazji życzyli „radości i spokoju, których czasem brakowało w natłoku obowiązków” a także zdrowia i sił na realizowanie marzeń.

Hubert Wiciński był związany z sawińską szkołą nieprzerwanie od początku swojej pracy zawodowej. Działał aktywnie także poza jej murami – jako regionalista i samorządowiec. Przez kilka kadencji był przewodniczącym Rady Gminy w Sawinie a także radnym powiatowym i członkiem zarządu powiatu chełmskiego. Próbował swoich sił w wyborach na wójta. I chociaż rozstaje się ze szkołą, to nadal aktywnie działa w Sawinie. Obecnie jest przewodniczącym zarządu Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Sawinie. (bf)