Podziel się książką w CSK

Od piątku książką można podzielić się również w Centrum Spotkania Kultur

Na mapie Lublina pojawiło się kolejne miejsce, gdzie można książki przynieść, pożyczyć, wziąć, wymienić i poczytać na miejscu. Po Galerii Olimp w piątek nową przestrzenią akcji „Daj żyć książce – podziel się nią” zostało Centrum Spotkania Kultur.


Mottem akcji, skierowanej do miłośników czytania w Lublinie, a zainicjowanej pod koniec ubiegłego roku przez Annę Augustyniak, sekretarz województwa lubelskiego i Stowarzyszenie Aktywna Europa, jest sentencja polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
– Włączenie się do akcji jest bardzo proste – wystarczy przynieść książki, ostemplować je i wyrazić w ten sposób zgodę na przekazanie do dalszego, bezpłatnego obiegu – mówi Anna Augustyniak, która pod koniec ubiegłego roku wystąpiła z inicjatywną zorganizowania przestrzeni w Galerii Olimp w której można obdarowywać innych czytelników książkami. Akcja na tyle spodobała się lublinianom, że regał z półkami przy Al. Spółdzielczości Pracy bardzo szybko zapełnił się książkami. Teraz kolejny stanął na pierwszym piętrze Alei Kultur w CSK. BS