Podziel się przepisem na pączki i faworki

W tym tygodniu czeka nas „tłusty czwartek”. Znasz przepis na pyszne pączki lub faworki? Podziel się z innymi i… wygraj  zestawów gadżetów promocyjnych województwa lubelskiego.

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w związku  ze zbliżającym świętem wszystkich łasuchów ogłosił konkurs „Domowe pączki i faworki”. Zadanie polega na nadesłaniu swojego sprawdzonego przepisu na te smakołyki wraz z fotografią produktu. Zgłoszenia będą przyjmowane do jutra (9 lutego). Nagrodzonych zostanie pierwszych 30 prawidłowo nadesłanych prac.

Lubelska kuchnia kryje w sobie wiele tajemnic związanych z tradycją przygotowywania regionalnych potraw. Nadal jeszcze wiele w tej kwestii jest do odkrycia, dlatego zachęcam do podzielenia się swoimi przepisami na domowe pączki i faworki – mówi Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i podkreśla, że konkurs służy promocji dziedzictwa kulturowego. Ma na celu nie tylko zachęcenie mieszkańców Lubelskiego do kultywowania i upowszechniania tradycji wyrabiania pączków i faworków z zeszytów naszych babć i mam, ale także aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich.

Zadanie konkursowe polega na nadesłaniu sprawdzonego, domowego przepisu  na pączki, bądź faworki wraz z fotografią produktu. Przepis powinien być opisany według domowej receptury przygotowania pączków i faworków wraz ze wskazaniem listy składników i szczegółowego opisu jego wykonania.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które mieszkają na obszarze wiejskim w województwie lubelskim, są pełnoletnie i dołączą do przepisu pełną dokumentacją, zgodną z regulaminem konkursu. Prace zawierające przepisy ze zdjęciem mogą być zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej z dopiskiem: „Domowe pączki i faworki” na adres e-mailowy: konkursy@lubelskie.pl.

Dla pierwszych zgłoszonych 30. przepisów konkursowych zostaną przyznane nagrody w postaci 30. zestawów gadżetów promocyjnych województwa lubelskiego.

Wyniki zostaną ogłoszone do 12 lutego br. na stronie internetowej www.lubelskie.pl oraz na stronie portalu społecznościowego Facebook „Lubelskie Rolnictwo”. (oprac. BS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here