Poetycki wieczór w Rudniku

W Walentynki, 14 lutego, Biblioteka Publiczna Gminy Rudnik organizuje spotkanie z Adamem Dominą, autorem tomiku poezji „Astra”.

Spotkanie odbędzie się o 14.00 w sali gimnastycznej w Rudniku. Prezentowane w tomiku wiersze powstały na przełomie kilku lat. Autor przez poezję pokazuje jak ważna jest w naszym życiu osoba, którą kochamy. Wydarzenie uatrakcyjni występ zespołu ze stowarzyszenia „Sami Swoi” z Rudnika.

Adam Domina, z wykształcenia nauczyciel, autor tomiku „Astra”, urodził się 27 września 1981 r. w Zamościu. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Rudniku, gdzie ukończył Szkołę Podstawową. Pasjonowała go zwłaszcza piłka nożna. Pierwsze kroki literackie stawiał redagując gazetkę sportową w szkole. Wraz z przyjaciółmi z klasy reaktywował na terenie parafii w Rudniku zapomnianą od wielu lat tradycję bożonarodzeniową, jaką jest kolędowanie. Później poeta uczęszczał do Zespołu Szkół Rolniczych w Krasnymstawie. To w tym okresie rozwinęła się jego pasja do literatury oraz historii. Przy wyborze kierunku studiów w głowie młodego artysty pojawił się dylemat: polonistyka czy historia? Po namyśle pan Adam wybrał historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wraz z kolegą ze studiów założył sekcję „ Hagiografii” przy Kole Historyków KUL. Po zdobyciu dyplomu pedagoga trudna sytuacja na rynku pracy w szkolnictwie zmusiła Adama Dominę by się przebranżowić. Pisarz nie zapomniał jednak o swoich literackich pasjach i współpracował z Akademią Społeczną oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej, pisząc dla nich artykuły. W tym okresie w głowie artysty zaczęły tworzyć się pierwsze wiersze, które pisarz skrupulatnie przelewał na papier. Dopiero jednak znajomość z Sylwią Kuną była motywacją do wydania w całości dotychczasowej twórczości. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here