Pojadą na mistrzostwa

W dniach 18-20 czerwca na Odrze w Szczecinie (Wyspa Pucka) planowane są Indywidualne Feederowe Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Okręg PZW w Szczecinie.

W mistrzostwach wezmą udział nasi reprezentanci: Adam Żukowski (Koło PZW Moczykij) – Mistrz Okręgu z roku 2019 oraz Michał Knotowicz (Koło ChSM) i Krzysztof Jędrzejewski (Koło Cementownia SUM), którzy zostali sklasyfikowani na miejscach 1-50 w klasyfikacji ogólnej krajowej za ostatni cykl zawodów Grand Prix .

Michał Knotowicz zakończył rywalizację na 19. miejscu, zaś Krzysztof Jędrzejewski na 30. miejscu. Przypominamy, że w roku 2020 wszystkie zawody krajowe z cyklu Grand Prix i mistrzowskie były odwołane ze względu na pandemię Covid-19, dlatego rankingi obejmują rok 2019. W ostatnich latach reprezentanci naszego Okręgu osiągali bardzo dobre wyniki zarówno w zawodach mistrzowskich, jak i Grand Prix.

W 2018 roku Michał Knotowicz uplasował się w mistrzostwach na 4. pozycji i po dobrych występach w zawodach z cyklu Grand Prix został powołany do kadry narodowej, z kolei w 2019 roku Maciej Woźniak (Koło Krasnystaw Miasto) z mistrzostw wrócił z brązowym medalem.

Zdecydują o dalszych losach rankingu kół

Ważą się losy rankingu działalności organizacyjnej kół w bieżącym roku. Wśród członków Zarządu Okręgu zdania są podzielone. Jedni uważają, że ze względu na obowiązujące w ostatnich miesiącach ograniczenia z powodu szalejącej pandemii ranking powinien być zawieszony. Zdaniem innych wyniki kół można klasyfikować od momentu zniesienia restrykcji. O decyzji poinformujemy.

Konferencja Działaczy Młodzieżowych

Okręg PZW w Lublinie zorganizował w piątek i sobotę ub. tygodnia Konferencję Działaczy Młodzieżowych PZW Strefy Południowo-Wschodniej. Konferencja odbyła się w Krężnicy Jarej „Łowisko Krężniczanka”. Podczas obrad dokonano podsumowania czteroletniego okresu działalności strefy. Ze względu na konieczność przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią w zakresie zakwaterowania, jak i podawania posiłków w naradzie mogło wziąć udział maksymalnie po 2 przedstawicieli każdego okręgu. O szczegółach przebiegu narady poinformujemy w następnym tygodniu.

Koszenie zbiornika Husynne

W ubiegłym tygodniu pracownicy biura Okręgu z pomocą wędkarzy z Koła w Dorohusku kosili roślinność na zbiorniku Husynne od strony rzeki Udal. Teren ten jest miejscem rozgrywania zawodów wędkarskich przez miejscowe koło PZW, niestety w strefie przybrzeżnej płytkiego zbiornika roślinność zanurzona bardzo silnie się rozrasta, co uniemożliwia rozgrywanie zawodów.

Zarybienie węgorzem

W ramach opracowanego planu zarybień wód Okręgu Chełmskiego w piątek ub. tygodnia przeprowadzono zarybienie jeziora Białego Włodawskiego węgorzem. Do jeziora wpuszczono 70 kg tych ryb. (kd)

O Puchar Drozda

Zarząd koła PZW Cementownia Sum zaprasza wszystkich członków na towarzyskie zawody wędkarskie o Puchar Drozda. Polem rywalizacji będzie rzeka Bug w Skryhiczynie. Impreza odbędzie się w niedzielę (6 czerwca), wyjazd autokarem spod przychodni przy ul. Wołyńskiej 11 o godz. 6.30. Metoda połowu dowolna, wygrywa największa waga ryby w kategorii drapieżnik i ryba spokojnego żeru. Zapisy i szczegółowe informacje do 3 czerwca pod numerem 506 153 584.

Wodnik zaprasza na zawody

Zarząd koła PZW Wodnik zaprasza swoich członków na towarzyskie zawody gruntowe, które odbędą się w niedzielę (6 czerwca) na zbiorniku Niwa w Sawinie. Zbiórka zawodników o godz. 6 rano przy tzw. zwężce. Metoda połowu tylko i wyłącznie gruntowa, dozwolony połów na dwie wędki jednocześnie. Zapisy i informacje w sklepie wędkarskim „WODNIK” przy ul. Gdańskiej 11 do 3 czerwca włącznie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here