Pokazali moc

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Lublinie ogłosił oficjalne wyniki ubiegłorocznej rywalizacji w sportach samochodowych. Zwyciężyli kierowcy Automobilklubu Chełmskiego.

W Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PZM w konkursowej jeździe samochodowej w klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga Michał Maruszewski i Marek Gieral jadący Renault Clio w klasie trzeciej. Podczas trzech rajdów zajmowali drugie miejsca, a podczas czwartego zajęli miejsce na najniższym stopniu podium, ale to z powodzeniem wystarczyło do końcowego sukcesu.
– Nasi kierowcy zdecydowanie zwyciężyli w swojej klasie – mówi Grzegorz Goryczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego.
Trzecie miejsce w klasie drugiej zajęli Jakub Odziemczyk i Adam Tchórzewski (Citroen Saxo), a w klasie pierwszej Sebastian Szmit i Rafał Sawka (Fiat CC).
W Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego w Super Sprintach nie miał sobie równych Wiktor Bieniek. Kierowca z Lubartowa startujący Hondą Civic w barwach Automobilklubu Chełmskiego wystartował w pięciu rundach (na dwanaście rozegranych). W czterech wygrał, w jednej zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji końcowej miał aż 30 punktów przewagi nad największym rywalem.
Kierowcy Automobilklubu Chełmskiego zajmowali jeszcze miejsca na podium w poszczególnych klasach. Jakub Goral (Audi 80) wygrał klasę czwartą, Wiktor Bieniek trzecią, Jarosław Staszek (Honda Civic) zajął drugie miejsce w drugiej, a Sebastian Szmit również drugie w klasie pierwszej.
– Mimo że w rozgrywkach klasyfikowani są tylko kierowcy, to z pewnością swój znaczący wkład w końcowy sukces miała jeżdżąca na fotelu pilota Joanna Felicka – dodaje prezes. Wszystkie imprezy zostały zorganizowane na wymagających odcinkach drogowych wokół Kraśnika. (opr. mg)