Pokazali się z dobrej strony

W meczu z ŁKS bramkę dla Motoru zdobył Filip Wójcik. Po wrzutce z rzutu rożnego Tomasza Swędrowskiego, bramkarz gospodarzy zbyt delikatnie piąstkował piłkę, co skrzętnie wykorzystał Wójcik, precyzyjną główką umieszczając futbolówkę w siatce

W pierwszym meczu kontrolnym w 2022 roku piłkarze Motoru przegrali w sobotę w Łodzi z pierwszoligowym ŁKS 1:2. Lublinianie prowadzili od 19. minuty po golu Filipa Wójcika. Gospodarze obie bramki zdobyli po przerwie, dokumentując tym samym swoją zdecydowaną przewagę.

Motorowcy, szczególnie do przerwy, pokazali się z dobrej strony. – To była bardzo dobra połowa w naszym wykonaniu. Były momenty, że kontrowaliśmy grę i założenia, które sobie nakreśliliśmy nam wychodziły. Jestem zadowolony z wysokiego presingu, szczególnie z kilku sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramkę – mówił po sobotnim meczu Marek Saganowski, trener Motoru. – W drugiej części ŁKS nas zdominował. W naszym zespole, na boisku pojawili się zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do drużyny, zaczynają te taktyczne nasze założenia dopiero łapać – tłumaczył szkoleniowiec lubelskiej drużyny dodając, że to tylko gra kontrolna i wynik nie jest najważniejszą sprawą.

W pierwszej połowie w zespole Motoru zagrał między innymi Jakub Świeciński. 20-latek w ubiegłym tygodniu związał się z ekipą z Lublina 2,5 roczną umową. Świeciński może grać zarówno na boku oraz środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika. Przygodę z piłką rozpoczynał w Ursusie Warszawa, gdzie zaliczył wszystkie szczeble swojej przygody z piłką, na zespole seniorskim kończąc. Ze stołecznym klubem związany był przez dziewięć lat i to w jego barwach zadebiutował w III lidze w 2018 roku.

Od sezonu 2019/2020 Kuba bronił barw Elany Toruń, gdzie początkowo występował na poziomie drugoligowym, a następnie o jedną klasę rozgrywkową niżej. W rundzie jesiennej obecnej kampanii zanotował łącznie 16 meczów, w których zdobył jedną bramkę.

– Bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy Jakuba Świecińskiego, bo chcieliśmy to już zrobić zeszłego lata, ale nie dogadaliśmy się wtedy z Elaną Toruń – mówi Marek Saganowski, trener Motoru. – Kuba to bardzo wszechstronny zawodnik, a przede wszystkim młodzieżowiec, co oznacza, że wśród młodych piłkarzy wzrośnie rywalizacja o miejsce w składzie. My najbardziej chcemy go sprawdzić na pozycji nr 6 – dodaje.

Kolejny sparing motorowcy zagrają w środę w Lubartowie z Tomasovią. MAG

ŁKS Łódź – Motor Lublin 2:1 (0:1)

ŁKS: Arndt (46 Kozioł) – Bąkowicz (46 Wszołek), Dąbrowski (30 Nacho, 64, Lorenc), Koprowski (46 Marciniak), Szeliga (46 Klimczak), Moreno (30 Pirulo, 64 Janczukowicz), Kuźma (30 Tosik, 64 Rozwandowicz), Dominguez (46 Kowalczyk), Nowacki (46 Ricardinho), Gryszkiewicz (46 Wolski), Corral (41 Radaszkiewicz, 56, Jurić).

Motor – I połowa: Madejski – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Polak, Swędrowski, Świeciński, Ceglarz, Ryczkowski, Fidziukiewicz; II połowa: Madejski (59 Lach) – Michota, Błyszko (68 Cichocki), Najemski, Moskwik (68 Polak), Kosior, Bednarczyk, Kusiński, Król, Rak, Firlej.

Bramki: 0:1 Wójcik 19, 1:1 Jurić 79, 1:2 Ricardinho 86.