Pokochały taniec na rurze

Irena, Maja, Lili i Natasza. Babcia, matka i dwie córki. Łączy je nie tylko wielka więź, ale też wspólna, dość nietypowa pasja.

Przyciemnione światło, stalowe rury od podłogi aż po sufit, a przy nich zmysłowo wyginające się młode kobiety w kusych strojach. Myślisz, że tak wyglądają zajęcia z tańca przy rurze? – Jesteś w wielkim błędzie – przekonuje Mariusz, właściciel chełmskiej szkoły Ester Fit, która jako jedyna w Chełmie w swojej ofercie ma zajęcia z tańca na rurze.
– Zajęcia pole dance, czyli tańca na rurze, różnią się od innych zajęć fitness tylko jednym – rekwizytem – dodaje Estera, instruktorka Ester Fit. – Głównym narzędziem podczas zajęć jest pionowa rura, przy której panie w pocie czoła najpierw wykonują intensywną rozgrzewkę, a później rozpoczynają ćwiczenia rozciągające i siłowe. Bo tak naprawdę taniec na rurze to precyzja i siła mięśni, które na tej rurze muszą nas utrzymać.
Mitem też jest to, że takie zajęcia wybierają tylko młode kobiety. Kiedy odwiedzamy zajęcia pokazowe, organizowane 8 marca z okazji pierwszego roku działalności Ester Fit w Chełmie, spotykamy kobiety w różnym wieku. Wśród nich są Irena Paździor razem ze swoimi wnuczkami 7-letnią Lili i 8-letnią Nataszą oraz ich mamą Mają Paździor-Matczuk. Na zajęcia najpierw zaczęły chodzić dziewczynki. Już po kilku tygodniach dołączyła do nich mama, a zaraz potem babcia. Wszystkie zgodnie przyznają, że w tańcu na rurze się po prostu zakochały.

– To rewelacyjna forma fitnessu. Można nie tylko wzmocnić i lepiej poznać swoje ciało, ale też dodać sobie pewności siebie – mówi Irena. – Dla mnie, ponieważ od lat biegam w półmaratonach, to także doskonała forma rozciągnięcia. Z kolei moje wnuczki są wręcz zachwycone tymi zajęciami. Do tego stopnia, że zażyczyły sobie, żeby zamontować im rurę w domu!
Zajęcia tańca na rurze odbywają się we wtorki i czwartki (o godz. 18.30 i 19.30) oraz w soboty (o godz. 11 i 13.15) w klubie Ester Fit przy ulicy Lubelskiej 72A w Chełmie (nad restauracją KFC). Już 21 marca klub otwiera kolejną grupę początkującą. Zapisy odbywają się za pośrednictwem facebooka „Ester Fit”, telefonicznie pod nr tel.: 663 128 400 lub w siedzibie klubu. (mg)