Pół wieku przy sztalugach

W siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyły się dwa interesujące wydarzenia kulturalne: otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Jana Miszczuka, która jest podsumowaniem 50-letniej pracy twórczej artysty, oraz koncert lubelskiego duetu Jarząbek-Jurkiewicz.


Wernisaż otworzył dyrektor muzeum Marek Majewski, który opowiedział o twórczości Stanisława Miszczuka oraz podziękował za wybór Muzeum jako miejsca organizacji jubileuszu. Głos zabrał również starosta krasnostawski Janusz Szpak, który pogratulował artyście licznych sukcesów. Jubilat w swoim przemówieniu wzbogaconym anegdotami, nakreślił wszystkim swoją drogę twórczą.

Przy tak ważnej uroczystości nie zabrakło życzeń i gratulacji składanych Miszczukowi przez dyrektorów, przedstawicieli instytucji kultury oraz przyjaciół artysty. Na wystawie jubileuszowej zaprezentowano 46 obrazów olejnych oraz 21 rysunków wykonanych ołówkiem. Ekspozycję, dostępną na piętrze budynku Muzeum, można oglądać do 5 października 2018 roku. Tuż po wernisażu na dziedzińcu Muzeum odbył się koncert lubelskiego duetu Jarząbek-Jurkiewicz. Panowie zaprezentowali utwory Jaromira Nohavicy, Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here