Połączenie stylowej barwy z wyjątkowymi właściwościami

Cegła Classic sprawdza się zarówno jako dominujący element elewacji, jak i jej stylowy dodatek. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak kamień czy drewno

W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczu. Doskonały przykład to cegła klinkierowa Classic, która łącząc stylową barwę z wyjątkowymi właściwościami technicznymi, daje możliwość realizacji niezwykle klimatycznych i trwałych projektów.


Łacińskie określenie classicus oznacza coś doskonałego, pierwszorzędnego, wzorcowego. W architekturze i budownictwie na miano takiego materiału z pewnością zasługuje cegła klinkierowa Classic. Dzięki jej wyjątkowej urodzie – czerwonemu kolorowi z charakterystycznymi metalicznymi przypaleniami i odcieniami – inwestycje nabierają szlachetnego blasku zarówno wtedy, gdy są utrzymane w stylu tradycyjnym, jak i w przypadkach łączenia klasycznego materiału z bardziej nowoczesnymi elementami ze szkła czy aluminium.
Cegła Classic świetnie prezentuje się także w połączeniu z materiałami naturalnym, takimi jak drewno czy kamień. Nic dziwnego – klinkier to również surowiec całkowicie ekologiczny, powstający jedynie z odpowiednio dobranej mieszanki gliny i piasku.Dzięki temu jest odporny na korozję chemiczną i biologiczną, a także grzyby, glony i mchy mogące wywoływać alergie.
Jako element zewnętrznej ściany trójwarstwowej zapewnia też wnętrzom dobry mikroklimat latem i komfort cieplny zimą. Ognista barwa cegły Classic w symboliczny sposób zwraca także uwagę na metodę produkcji materiału, który „rodzi się” w ogniu.
Proces wypalania w temperaturze 1100 ºC sprawia, że spiek ceramiczny staje się niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego niska nasiąkliwość zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń.
To wszystko razem powoduje, że inwestycje wykorzystujące cegłę Classic nie tylko zyskują na wartości, ale przez długie lata zachwycają otoczenie swoją ponadczasową urodą.