Polaków walentynkowe zwyczaje

Aż 70 proc. z nas obchodzi walentynki. Najchętniej spędzamy je w kinie lub restauracji, a perfumy to dla wielu z nas wymarzony prezent z okazji święta zakochanych – tak przynajmniej wynika z badania „Walentynkowe zwyczaje Polaków” przeprowadzanego przez serwis Prezentmarzeń.

Walentynki – dla niektórych jeden z najmilszych dni w roku, dla innych obce i skomercjalizowane święto. Z badań przeprowadzonych przez serwis Prezentmarzeń wynika, że wynika, że akceptacja dla walentynek jest wśród Polaków coraz większa. Stajemy się też bardziej hojni i pomysłowi w obchodzeniu dnia zakochanych. Aż 70 proc. (z 2900) przepytanych osób deklaruje, że obchodzi walentynki; ponad 26 proc. uważa, że to dobra okazja, aby spędzić wyjątkowy dzień z partnerem, a 15 proc. chce wykorzystać go do sprawienia bliskiej osobie milej niespodzianki.
Walentynki to również upominki. Z badań wynika że panie chciałyby dostać prezent w postaci vouchera do salonu SPA albo na masaż; perfumy, biżuterię lub kwiaty. Od kilu lat popularność zyskują również prezenty w formie przeżyć (sesja fotograficzna, lekcja tańca). Panowie chętnie deklarują chęć otrzymania prezentów właśnie w formie emocji (np. przejażdżka sportowym autem), ale podobnie jak panie chętnie zostaną obdarowani perfumami lub prezentem niespodzianką.

Serwis Prezentmarzeń zapytał ankietowanych również o to, jak najchętniej spędziliby dzień zakochanych. Prawie połowa pań odpowiedziała, że chciałaby zostać zaskoczoną niecodzienną atrakcją (np. lot balonem lub wspólny masaż). Ponad 34 proc. kobiet marzy o kolacji w eleganckiej restauracji, a ok. 19 proc. o niezapowiedzianej wycieczce. Panowie wśród preferowanych planów na spędzenie walentynkowego wieczory wskazują kino lub restaurację (34 proc.), następnie oryginalną atrakcję (28 proc.) oraz romantyczną kolację w domu (22 proc.). (w)