Polali w Fajsławicach

Jedenaście jednostek OSP wzięło udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Fajsławicach. Oprócz lokalnych OSP w rywalizacji uczestniczyły też drużyny z gminy Łopiennik Górny. Zwyciężyła OSP Dobryniów.

Gminę Fajsławice reprezentowały cztery jednostki, a gminę Łopiennik Górny – siedem. Komisji sędziowskiej, składającej się ze strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, przewodniczył starszy kapitan Kamil Bereza. Druhowie rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. Wszystkie miejsca na podium w rywalizacji międzygminnej przypadły jednostkom z Łopiennika Górnego.

Zmagania zakończyły się wygraną drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryniowie, startującej w składzie: Marek Sysa, Jakub Pawlas, Łukasz Pawlas, Marcin Kostecki, Grzegorz Sysa, Marcin Pawlas, Kamil Kostecki, Paweł Fornal, Karol Knapczyk. Ta drużyna będzie reprezentowała gminę Łopiennik Górny na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Krasnymstawie, zaplanowanych na 4 września. Drugie miejsce zajęła OSP Krzywe, a na trzeciej pozycji uplasowali się druhowie z OSP Olszanka. Oprócz nich w zawodach startowały jeszcze cztery inne OSP z terenu gminy Łopiennik Górny: OSP Kolonia Dobryniów, OSP Łopiennik Górny, OSP Łopiennik Dolny i OSP Borowice).

Spośród drużyn z gminy Fajsławice najlepszą okazała się OSP Marysin i wystartuje w zawodach powiatowych. Druga była OSP Ksawerówka, trzecia – OSP Siedliska Drugie, a czwarta – OSP Fajsławice. W trakcie wręczania nagród wójt gminy Fajsławice, Janusz Pędzisz został odznaczony brązową odznaką za zasługi dla pożarnictwa województwa lubelskiego. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here