Policja daje zły przykład

Karzą innych za złamanie prawa, a sami go nie respektują. Czy policjantów nie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Po opublikowanym w internecie nagraniu, na którym wyraźnie widać, jak mundurowi popełniają wykroczenie, komenda wszczyna postępowanie wewnętrzne.

Jeden z kierowców zarejestrował jadący nieprawidłowo radiowóz chełmskiej policji. Do zdarzenia miało dojść w sobotę (22 lipca) ok. godz. 13.20 na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej, Narutowicza i Dreszera. Podczas gdy od jakiegoś czasu przy wyjeździe z ul. Narutowicza stoi znak nakazujący skręt w prawo, mundurowi – jak gdyby nigdy nic – pojechali prosto. O ile, gdyby mknęli z włączonym kogutem i zależałoby im na czasie (choćby podczas pościgu), dałoby się ich usprawiedliwić, o tyle w tym przypadku refleksja nasuwa się sama – czy w policji istnieje przyzwolenie na łamanie prawa? Czy mundurowych nie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Po opublikowaniu filmu w internecie zawrzało. Chełmska komenda zabiera głos i zapewnia, że nagranie nie pozostanie bez echa.
– Prowadzimy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – zapewnia podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Oznacza to, że najpierw kierownictwo sprawdzi, kto kierował radiowozem tego dnia i wysłucha wyjaśnień delikwenta w mundurze – gdzie jechał, po co i dlaczego łamiąc przepisy. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Samo nagranie może wystarczyć jako dowód w sprawie o wykroczenie.  (pc)