Policja inwestuje w Siedliszczu

Kolejny namacalny przykład na to, że prawa miejskie wspomagają rozwój gminy. Dzięki nim Siedliszcze utrzymało placówkę pocztową a wkrótce w miasteczku powstanie nowy komisariat policji. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ogłosiła przetarg na jego budowę.


Komenda Wojewódzka Policji ogłosiła już przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego posterunku policji w Siedliszczu. Działkę pod posterunek gmina Siedliszcze przekazała policji nieodpłatnie. Zaoferowała także i zapisała w tegorocznym budżecie gminy pieniądze na dokumentację techniczną. Po stronie KWP leży już znalezienie wykonawcy i budowa budynku. Odbiór budynku zaplanowano na październik przyszłego roku.
Nie bez znaczenia dla planów inwestycyjnych policji było odzyskanie praw miejskich przez Siedliszcze. Podobnie było z Pocztą Polską, która chciała zlikwidować swoją placówkę w Siedliszczu. Gdy okazało się, że władze gminy rozpoczęły procedurę odzyskania praw miejskich, Poczta wycofała się ze swoich planów. Placówka pozostała w Siedliszczu i ma się dobrze. (bf)