Policja przeciwna przyspieszeniu

Na Al. Mazowieckiego nadal będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h

Mieszkańcy Lublina apelowali do urzędników i policji o zwiększenie dopuszczalnej prędkości na al. Mazowieckiego do 70 km/h. Obecnie obowiązuje tam „pięćdziesiątka”. Równy, nowy asfalt kusi kierowców do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, ale policja łapie tych, którzy łamią przepisy i nakłada mandaty. Zamiany na razie nie nastąpią.


Aleja Mazowieckiego ma dwa pasy ruchu w obu kierunkach, które oddzielone są od siebie barierkami. Obowiązuje na niej 50 km/h, o czym nie wszyscy kierowcy wiedzą. Niektórzy skuszeni nowym asfaltem przekraczają dozwoloną prędkość narażając się na mandat.

Między innymi za pośrednictwem naszego portalu mieszkańcy apelowali o zwiększenie limitu do 70 km/h.

Wniosek w tej sprawie do Urzędu Miasta Lublin złożyła także rada dzielnicy Szerokie. W piśmie społecznicy prosili o ujednolicenie ograniczenia prędkości na al. Solidarności i al. Tadeusza Mazowieckiego do 70 km/h.

– Obydwie drogi są ciągiem komunikacyjnym o tych samych parametrach i nie ma potrzeby różnicowania dopuszczalnej prędkości – uzasadnia Józef Kaźmierczak, przewodniczący zarządu dzielnicy Szerokie.

„50” jednak na razie zostaje, wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie negatywnie bowiem zaopiniował postulat podniesienia dopuszczalnej prędkości do 70 km/h.

– My byliśmy za wnioskiem rady dzielnicy. Na tę chwilę nie będziemy szli na przekór opinii policji. Może jeszcze wrócimy wspólnie do tego tematu – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego urzędu miasta. (jus), lubelski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here