Policja szuka świadków śmierci licealistki

Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie szuka świadków śmiertelnego potrącenia 17-letniej mieszkanki gminy Siennica Różana. Do tragedii doszło 10 grudnia ubiegłego roku. I kierowca, i piesza byli trzeźwi.
Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 10 grudnia 2016 r. Tuż przed godz. 22 przez Siennicę Różaną audi A3 przejeżdżał 22-letni mieszkaniec tej gminy. – Mężczyzna twierdzi, że nagle, poza przejściem dla pieszych, na ulicę wbiegła młoda dziewczyna. Kierowca przekonuje, że nie miał szansy, by ją ominąć – relacjonował nam wówczas Jerzy Nowosad z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Siła uderzenia musiała być spora, bo kobiecie urwało nogę. Śledczy znaleźli kończynę ok. 30 metrów od miejsca tragedii. Niestety, mimo interwencji pogotowia piesza zmarła. Okazała się nią zaledwie 17-letnia mieszkanka Siennicy Różanej, uczennica jednego z chełmskich liceów. Kierowca był trzeźwy, sekcja wykazała, że i piesza nie piła żadnego alkoholu. – Kierowca twierdzi, że poruszał się z prędkością ok. 80 km/h – mówi prokurator Nowosad. – Do dokładnego ustalenia przebiegu zdarzeń, a także ustalenia prędkości, z jaką poruszało się audi, powołałem już biegłego z zakresu ruchu drogowego – dodaje.
Tragedią wciąż zajmuje się też krasnostawska policja. Tydzień temu na stronie internetowej tutejszej komendy pojawił się apel następującej treści: „Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, pokój nr 208 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod nr. tel.: 81 575 62 52, 81 575 62 10 lub 997. Do tematu będziemy wracać. (k)