Policja wygania do domów

Od środy, 25 marca, teren powiatu krasnostawskiego patrolują radiowozy, z których nadawane są komunikaty przypominające o konieczności pozostania w domach. – Informujemy, że za niestosowanie się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią grożą surowe konsekwencje prawne – mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

Krasnostawscy policjanci apelują do wszystkich, aby w tym trudnym dla wszystkich okresie, pozostać w domach. – Pamiętajmy o stosowaniu się do poleceń funkcjonariuszy. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać zasad kwarantanny i poddawać się izolacji. Musimy zdać sobie sprawę, że jesteśmy również odpowiedzialni za innych obywateli i łamanie obecnych ograniczeń może narazić nie tylko nas samych, ale i innych na utratę zdrowia, a nawet życia – mówi Babicz.

Na terenie całego powiatu krasnostawskiego jeżdżą policyjne radiowozy, które wykorzystując nagłośnienie przypominają o konieczności pozostania w domach. – Prosimy stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy! Wobec osób, które nie przestrzegają obecnych przepisów, będziemy zmuszeni wyciągać konsekwencje prawne – podkreśla rzecznik. (k)