Policjanci pomogli… bocianowi

Do nietypowej interwencji doszło w miniony piątek w miejscowości Izbica. Na parkingu przed jednym z marketów pojawił się bocian. Policjanci zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu miłośników zwierząt, którzy zabrali ptaka i zapewnili mu fachową opiekę.

W piątek (28 września) przed 20.00 krasnostawscy mundurowi odebrali zgłoszenie o bocianie, który znajduje się na jednym z parkingów w Izbicy. Ptak już dawno powinien był odlecieć do ciepłych krajów. – Na miejscu faktycznie znajdowało się zwierzę, które nie bało się przejeżdżających pojazdów i przechodniów – opowiada Marek Kulibab z policji w Krasnymstawiew. – Z racji tego, iż bocian nigdzie się nie wybierał policjanci nawiązali kontakt ze Stowarzyszeniem Szansa dla Bociana z Kozubszczyzny koło Lublina.

Do czasu przyjazdu pracowników stowarzyszenia mundurowi pilnowali, by bocianowi nic się nie stało. Ostatecznie ptak trafił pod dobre skrzydła miłośników zwierząt i pojechał do ośrodka w Kozubszczyźnie – dodaje. Okazało się, że uratowany bociek jest młody. Przez jakiś czas był hodowany przez ludzi, ale uciekł. Przez to, że od dłuższego czasu miał kontakt z człowiekiem, oswoił się i nie bał się osób, które podchodziły do niego pod marketem w Izbicy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here