Policjanci uratowali starszą panią

Służby ratunkowe zaalarmował zaniepokojony mieszkaniec bloku, który słyszał krzyki kobiety dochodzące z jej mieszkania. Z pomocą pospieszyli policjanci i strażacy. Mundurowi wyważyli drzwi i wezwali na miejsce pogotowie. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował 78-latkę do szpitala. Dzięki sprawnym i zdecydowanym działaniom służb mundurowych pomoc dotarła na czas.

Do zdarzenia doszło 18 maja na jednym z osiedli mieszkaniowych w Krasnymstawie. – Służby ratunkowe zaalarmował zaniepokojony mieszkaniec bloku, który słyszał krzyki kobiety wzywającej pomoc, dochodzące z jednego z mieszkań. Dzielnicowi tutejszej komendy natychmiast odpowiedzieli na zgłoszenie.

Wspólnie ze strażakami siłowo weszli do mieszkania, gdzie znaleźli starszą panią, która prawdopodobnie zasłabła i przewróciła się – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Kobieta nie była w stanie sama dotrzeć do drzwi. Policjanci i strażacy udzielili jej pierwszej pomocy. Później poszkodowaną zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. – Dzięki sprawnym i zdecydowanym działaniom służb mundurowych pomoc dotarła na czas – dodaje Babicz. (k)