Policjantka triumfuje na rowerze

Sierżant Anna Kędra z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zwyciężyła w pierwszych mistrzostwach rowerowych policjantów z województwa lubelskiego.

W minioną niedzielę w Janowie koło Chełma odbyły się pierwsze mistrzostwa województwa lubelskiego w kolarstwie górskim. Zawody zorganizowane były przez fundację Maratony Kresowe. Po raz pierwszy w ramach cyklu zorganizowano mistrzostwa MTB policjantów województwa lubelskiego. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 31 km z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn. Pierwsze miejsce w kat. kobiet zajęła sierż. Anna Kędra z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Bardzo wymagającą trasę, mającą 31 km, pokonała w czasie 1 godzina 48 minut i 12 sekund – informuje Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji. W klasyfikacji łącznej maratonu sierżant uplasowała się na 15 pozycji. To nie jedyne sukcesy policjantki z Krasnegostawu. W ubiegłym roku Kędra była pierwsza w Wyścigu Kolarskim Służb Mundurowych w Hrubieszowie. Zajęła też trzecią lokatę w „Eurobiegach 2016”. Wielokrotnie zajmowała punktowane miejsca w „Duathlonach” i wielu innych imprezach sportowych. (kg)