Policyjny pościg za piratem

Nawet 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Fajsławice, który w Łopienniku Podleśnym nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przez kilka kilometrów uciekał przed policją.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 stycznia. – Policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej komendy w miejscowości Łopiennik Podleśny próbowali zatrzymać do kontroli kierującego citroenem – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik prasowa krasnostawskiej policji. Powodem kontroli miał być fakt, że mężczyzna wykonał manewr wyprzedzania w miejscu, gdzie jest to niedozwolone.

– Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszył do ucieczki – relacjonuje Babicz. – Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, był trzeźwy – dodaje. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 63-letni mieszkaniec gminy Fajsławice niedawno stracił prawo jazdy w związku z innymi przewinieniami w ruchu drogowym. Teraz kierowca citroena będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here