Politechnika zatrzymana pod Wawelem

Siatkarze LUK Politechniki dorzucili w ubiegłym tygodniu do swojego dorobku kolejne trzy punkty (2+1). Zespół z Lublina w ligowej tabeli utrzymał drugie miejsce, tuż za Stalą Nysa

Dwa niezwykle ciężkie, pięciosetowe boje stoczyli w ubiegłym tygodniu siatkarze LUK Politechniki Lublin.

O ile we wtorek beniaminkowi I ligi, zajmującemu w tabeli rozgrywek drugie miejsce, w starciu ze zdecydowanie niżej notowanym (12. pozycja) Chrobrym Głogów udało się podtrzymać zwycięską serię odnosząc szóstą wygraną z rzędu, o tyle w sobotę, z Krakowa z potyczki z AZS AGH podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka wrócili na tarczy.

– Jechaliśmy do Krakowa po punkty, ale wróciliśmy tylko z jednym i czujemy niedosyt tie-breaka. W tym meczu obie ekipy zasłużyły na tę samą ilość oczek – komentuje sobotnie spotkanie z AZS AGH Kraków Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki. – Oczywiście patrząc całościowo na ligę, musimy uszanować ten punkt, bo z pewnością jest on bardzo ważny, a do tego zdobyty na wyjeździe.

Jeśli chodzi o naszą grę, to zaprezentowaliśmy się lepiej niż w poprzednim spotkaniu z Chrobrym Głogów, choć nie na tyle dobrze, żeby wygrać kolejne starcie. Zespół z Krakowa nieźle pracował blokiem, my natomiast dobrze spisywaliśmy się w obronie, ale nie przekładało się to na kończące ataki. Czujemy lekką zadyszkę po naszych ostatnich występach, lecz liga jest wyrównana i w niej nie ma żadnych pewniaków. W każdym meczu trzeba grać twardo i walczyć o każdy punkt. Nie ma mowy o żadnej katastrofie, tylko należy spokojnie pracować dalej – kończy trener Kołodzieczyk.

W kolejnym meczu w najbliższy czwartek (14 listopada) LUK Politechnika podejmować będzie w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich Mickiewicza Kluczbork. Początek spotkania o godz. 18. BAS

LUK Politechnika Lublin – Chrobry Głogów

3:2 (26:24, 18:25, 22:25, 25:20, 15:13)

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin

3:2 (16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16)
LUK Politechnika: Durski, Wierzbicki, Rusin, Stolc, Sterna, Szaniawski, Cabaj (libero) oraz Goss, Zrajkowski, Oroń, Seliga, Pałka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here