Położne na medal

Julita Zdunek - najlepsza położna 2018 roku w województwie lubelskim

Zakończyła się 5. jubileuszowa edycja kampanii społeczno- edukacyjnej „Położna na medal”, w ramach której przeprowadzono konkurs na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach.

Tytuł najlepszej położnej w kraju zdobyła Anna Wojtyła z Częstochowy. Na Lubelszczyźnie najwięcej głosów pacjentek zdobyła Julita Zdunek.

Pomysłodawcą kampanii i konkursu „Położna na medal” jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

W tym roku konkurs odbył się po raz piąty, a najlepsze położone, czyli takie, które wykazują się szczególnymi umiejętnościami zawodowymi i wyjątkowym podejściem do pacjentek, wybierały jak zwykle same mamy, głosując na jedną spośród 482 kandydatek z całego kraju. Najwięcej głosów (1383) zdobyła Anna Wojtyła z Częstochowy. Drugie miejsce zajęła Alina Jedlińska (977) z Katowic, a trzecie Renata Lustyk (865) z Inowrocławia.

Najlepszą położną w województwie lubelskim została Julita Zdunek, na co dzień pracująca w szpitalu im. Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, zdobywając 343 głosy. Oficjalne przyznanie tytułów i wręczenie nagród odbędzie się 22 marca podczas uroczystej gali w Warszawie. (RED)