Polscy skoczkowie „polatali” na torze

Polscy skoczkowie narciarscy przetestowali sportowe samochody Renault, podczas Renault Sport Days. Wydarzenie na torze w Poznaniu zorganizowano z okazji 120-lecia marki, a także by zaprezentować wprowadzonego niedawno do sprzedaży Megane R.S.


Podczas Renault Sport Days Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Jakub Wolny testowali na poznańskim torze kilka modeli Renault spod znaku Renault Sport Cars, w tym najmocniejszy samochód marki produkowany seryjnie – nowy Megane R.S, który właśnie wszedł do sprzedaży w Polsce. To auto o imponujących parametrach (280 KM i przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 5,8 s.) odzwierciedla sportową pasję ludzi tworzących zespół Renault Sport. Obok kompletnej gamy sportowych aut Renault, atrakcją imprezy był samochód wyścigowy Renault Sport R.S. 01. Polscy skoczkowie mieli okazję z bliska poznać ten wyjątkowy samochód wyścigowy marki Renault., który po raz pierwszy pojawił się gościnnie w Polsce.

Auto o stylistyce wywodzącej się ze świata samochodów koncepcyjnych, zostało zaprojektowane z myślą o uzyskaniu optymalnego docisku aerodynamicznego i jest wyrazem sportowej natury marki. Karbonowy monokok, napędzany silnikiem o mocy 550 KM, sprawia, że samochód może osiągnąć prędkość ponad 300 km/h. -Lubię sportową jazdę i cieszę się, że mogłem wypróbować różne modele samochodów sportowych Renault. Każdy z nich zachowywał się na torze trochę inaczej i to sprawiało dodatkową frajdę – powiedział Kamil Stoch.