Polska 2050 buduje struktury

Szymon Hołownia (na zdjęciu razem z senatorem Jackiem Burym i radnym Marcinem Nowakiem) podczas wizyty w Lublinie

Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050, odwiedził w ubiegłym tygodniu Lublin. W czwartek spotkał się z przedstawicielami lokalnych struktur, a także wziął udział w akcji społecznej, dotyczącej wychodzenia i zapobiegania depresji wśród młodzieży wywołanej pandemią. Mówił również o pomysłach Polski 2050 na poprawę ochrony zdrowia.

Akcja miała charakter otwarty, mieszkańcy i zainteresowani mogli spotkać się i porozmawiać z Hołownią. Na placu Litewskim wraz z wolontariuszami lider Polska 2050 rozdawał odblaskowe opaski z napisem: „Pokonajmy depresję”.

– Depresja to koszmarna choroba. To nie obniżenie nastroju, nie chandra, to nie ten czy inny problem emocjonalny – mówił Szymon Hołownia. – To choroba, którą trzeba leczyć, bo nieleczona może doprowadzić do śmierci. I tymi opaskami chcemy o tym przypomnieć – dodał lider ruchu Polska 2050.

Hołowni towarzyszył m.in. senator Jacek Bury oraz Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, jeden z liderów Polska 2050 na Lubelszczyźnie. Przypomnijmy, M. Nowak przed dwoma tygodniami wraz z koleżankami z rady: Moniką Kwiatkowską i Mają Zaborowską złożył interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka, w której poprosili o zabezpieczenie w budżecie miasta 200 tysięcy złotych na wdrożenie i przeprowadzenie kompleksowego programu zapobiegającemu nasilaniu się depresji u młodzieży szkolnej. – To zjawisko zwłaszcza teraz – w czasie pandemii i zdalnego nauczania – nasiliło się i lawinowo rośnie, dotykając coraz większe rzesze uczniów.

Program, o który zabiegamy, zostałaby skierowany do kadry pedagogicznej a także rodziców, którzy obecnie niejednokrotnie nie posiadają szczegółowej wiedzy o tym zjawisku, przez co nie mogą w porę podjąć interwencji zapobiegającej nieszczęściu. Depresja to choroba, która  przy braku  szczegółowej wiedzy jest często niezauważona lub bagatelizowana, w związku z czym w naszej ocenie, powinnością  przedstawicieli samorządu, jest edukacja w tym zakresie – zwraca uwagę Marcin Nowak.LK

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here