Polska poza konkurencją

Takie finały, jak podczas Dziecięcych i Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2016, organizowanych przez Ognisko TKKF Omega i Szkołę Podstawową nr 52 na Felinie, na pewno bardzo spodobałyby się polskim kibicom dopingującym „biało-czerwonych”, występujących na stadionach we Francji.
W obu meczach o pierwsze miejsce zarówno w grupie starszej, jak i młodszej zagrała ekipa Polski i oba finały wygrała! W Młodzieżowym EURO Polska rozgromiła w ćwierćfinale Chorwację 10:1, w półfinale uporała się ze Szwecję 6:2, a w finale ograła aż 8:2 Niemców. W Dziecięcym EURO biało-czerwoni najpierw w 1/2 finału wygrali 2:1 z Francją, a następnie w meczu o 1. miejsce z Hiszpanią 1:0.
Młodzieżowe EURO Końcowa kolejność: 1. Polska, 2. Niemcy, 3. Włochy, 4. Szwecja
Najlepsi strzelec – Dariusz Drzazga (Polska) – 15 * bramkarz – Rafał Mitrut (Włochy) * zawodnik – Oskar Hućko (Niemcy)
Dziecięce EURO Końcowa kolejność: 1. Polska, 2. Hiszpania, 3. Francja, 4. Islandia
Najlepsi strzelec – Rafał Michoński (Polska) * bramkarz – Patryk Błaszczak (Polska) * zawodnik – Patryk Kowalski (Hiszpania)
Finaliści otrzymali medale, dyplomy, koszulki oraz książki ufundowane przez PZPN. Organizatorów wsparli – firma sportowa MW Sport – pana Marka Wójcika, Hurtownia Olimp Trofea – pani Katarzyny Urban
Zbigniew Furman, prezes Omegi za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego rozgrywek szczególne podziękowania kieruje pod adresem dyrektor SP 52 Małgorzaty Stacharskiej, a także Artura Grądzielewskiego oraz animatorów na Orlikach na Felinie, Al. Racławickich i Rycerskiej