Polska zagra w finale z Brazylią!

W półfinale Lubelskich MŚ na Orliku SP 52 na Felinie, organizowanych przez Ognisko TKKF Omega Polska (Fury Lubartowskie) pokonała Kostarykę (Omega)

Marzyć każdemu wolno! A może to prognostyk tego, co wkrótce spotka reprezentację Polski podczas Piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze? Na pewno kibicie biało-czerwonych nie mieliby nic przeciwko, gdyby w finale znalazły się te same zespoły, które będą rywalizowały o złoto w Lubelskich MŚ na Orliku SP 52 na Felinie, organizowanych przez Ognisko TKKF Omega. Po emocjonujących, sobotnich meczach 1/2 finału o 1. miejsce zagrają… Polska i Brazylia!


Polska (Fury Lubartowska)  awans do finału zapewniła sobie dopiero wygrywając 4:3 w rzutach karnych z Kostaryką (Omega). W regulaminowym czasie po golach Kacpra Piaseckiego i Piotra Krysy był remis 1:1.

Drugi mecz również był niezwykle emocjonujący. Brazylia (Rzarufki)  pokonała 2:1 Meksyk (Jastrzębie). Bramki dla zwycięzców zdobyli Olaf Szajgec i Daniel Banaszek, dla pokonanych Maciek Kamiński.

W sobotę na Orliku SP nr 52 na Felinie rozegrany został także VII Jesienny Puchar Omegi.

Spośród 16 rywalizujących zespołów najlepsza była Omega, która w finale zrewanżowała się ekipie Fury Lubartowska za mundialowe niepowodzenie, wygrywając mecz o 1. miejsce w… karnych 5:4. W spotkaniu o 3. miejsce  Jastrzębie pokonały Czechów 3:0. W finale turnieju pocieszenia FC Sport wygrał z Drewnem 3:0.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Maks Sprawka (Omega), strzelcem Kacper Piasecki (Fury Lubartowska), zdobywca 9 goli, a bramkarzem Bartosz Tadzik z zespołu Jastrzębie.

Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego turniejów dziękuje za wsparcie Przemysławowi Delmanowiczowi i firmie Contrix, MW Sport Marka i Łukasza Wójcików, dyr. SP 52 Małgorzacie Stacharskiej oraz Urzędowi Miasta Lublin. BAS