Polski Cukier Pszczółka Start będzie walczyć o medale!

29-letni Amerykanin Doron Lamb, mający za sobą rozegranych 100 spotkań w NBA w zespołach Milwaukee Bucks i Orlando Magic, ma szanse zostać nie tylko gwiazdą Polskiego Cukru Pszczółki Start, ale i całej ligi!

Zawodnicy Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin spotkaniem w czwartkowy wieczór, w hali Globus (godz. 20:30) z Anwilem Włocławek zainaugurują nowy sezon w Polskiej Lidze Koszykówki. Oceniając ruchy kadrowe, jakie w letniej przerwie nastąpiły w lubelskiej drużynie, cel stawiany przed podopiecznymi trenera Dawida Dedka może być tylko jeden – awans do play-off.

Arkadiusz Pelczar, prezes Startu przedsezonowe założenia precyzyje jeszcze dokadniej. – Czołowa czwórka i walka o medale – mówi. Nie ma się co dziwić słowom sternika lubelskiego klubu, bo w letniej przerwie startowcy dokonali spektakularnych wzmocnień. W najbliższym sezonie o sile „czerwono-czarnych” stanowić będą nowi gracze – Amerykanie: mający za sobą 100 spotkań w NBA 29-letni rzucający obrońca Doron Lamb (ostatnio Darussafaka Stambuł) oraz młodszy o rok, pozyskany w ubiegłym tygodniu skrzydłowy Quenton DeCosey (Aris Saloniki), a także powracający do zespołu – rozgrywający Tweety Carter (ostatnio Benfica Lizbona) i środkowy Jimmie Taylor (Darussafaka Stambuł). Ponadto w kadrze Startu znaleźli się: Bartłomiej Pelczar, Michael Gospodarek, Mateusz Dziemba, Damian Jeszke, Roman Szymański, Tymoteusz Pszczoła i Thomas Davis, którzy mieli ważne lub przedłużli kontrakty na nowy sezon oraz nowi: Sebastian Walda (Polpharma Starogard Gdański), Mikołaj Stopierzyński (Księżak Łowicz) i Mateusz Kostrzewski (PGE Spójnia).

Przygotowując się do sezonu Start rozegrał sześć sparingów, z których aż pięć przegrał, w tym ostatni w piątek, w Warszawie z Legią 72:82. Należy jednak podkreślić, że zespół grał bez DeCosey’a, który dołączył do nowych kolegów dopiero w sobotę oraz w czterech meczach bez Lamba, narzekającego na drobny uraz łydki. BAS

ostatni sparing Legia Warszawa

– Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 82:72 (26:15, 26:23, 23:12, 7:22)
Start: Taylor 15, Carter 15, Kostrzewski 13, Davis 11, Dziemba 9, Stopierzyński 5, Walda 2, Pelczar, Ciechociński 2, Jeszke, Szymański.

Poprzednie gry kontrolne: Legia Warszawa 67:91 * HydroTruck Radom 89:82 * GTK Gliwice 78:87 i 73:82 * MKS Dąbrowa Górnicza 67:73. Bilans: 1 zwycięstwo – 5 porażek.