Pomaga w gabinecie, a nie przez telefon

Doktor Julitta Kaszycka-Policha, prowadząca Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gorzkowie, po raz kolejny zapewnia, że jej gabinet jest w pełni otwarty dla pacjentów. Dokładnie sprawdziła i nie było przypadku, który opisaliśmy przed tygodniem, jakoby mieszkance Gorzkowa, narzekającej od miesięcy na ból kolana nie została udzielona pomoc w ośrodku, a jedynie teleporada.

Przed tygodniem napisaliśmy, że mieszkanka Gorzkowa w zasadzie od początku pandemii nie może dostać się do lekarza rodzinnego, bo ciągle tylko udzielane są teleporady. Kobieta od miesięcy cierpi na ból kolana i chciałaby, żeby doktor obejrzał nogę i skierował ją na badania lub do specjalisty. Przez telefon, jak sama twierdzi, jest to niemożliwe. Drzwi przychodni według jej relacji są cały czas zamknięte.

Doktor Julitta Kaszycka-Policha, która prowadzi Zakład Opieki Zdrowotnej w Gorzkowie, była mocno zaskoczona zarzutami, bo jaka sama stwierdziła, drzwi jej gabinetu dla pacjentów są otwarte. – Przychodnia jest cały czas czynna, wizyty chorych umawiamy na konkretną godzinę, po to, by nie było tłoku na korytarzu, bo nasza poczekalnia nie jest duża. Musimy przestrzegać dyscypliny, zachowujemy dystans społeczny półtora metra. Nie ma żadnych problemów z przyjęciem pacjentów. Nikomu nie odmawiamy wizyty – zapewniała pani doktor.

Po ukazaniu się artykułu doktor Kaszycka-Policha postanowiła dokładnie wyjaśnić sprawę. – Przeprowadziłam postępowanie wyjaśniające wśród personelu zatrudnionego w moim NZOZ pod kątem opisanej sprawy. W ciągu ostatniego roku takiego przypadku nie stwierdzono – zapewnia. – Podtrzymuję złożone oświadczenie cytowane w artykule, że w moim NZOZ nie ma problemów z dostępem do świadczeń. Zapisy na porady prowadzone są na konkretne godziny na bieżąco, jedynie w przypadku większej liczby zgłoszeń pacjenci są zapisywani na następny dzień.

Doktor Kaszycka-Policha podkreśla, że w sprawach nagłych przypadków pacjenci są przyjmowani poza kolejnością. – Na wszystkie potrzebne dla realizacji zadań lekarza podstawowej opieki zdrowotnej badania laboratoryjne i obrazowe pacjenci otrzymują zlecenia. Wyniki wykonanych badań są dostępne przez Internet jeszcze tego samego dnia i analizowane zaraz po ich otrzymaniu. Dla pacjentów są wystawiane zalecenia – mówi.

W budynku w Gorzkowie przy ul. Nadrzecznej 1, jak się okazuje, funkcjonuje jeszcze jeden Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Agamed”. Każdy NZOZ posiada odrębne gabinety lekarskie i rejestracje pacjentów. (ps)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here