Pomagała innym, teraz czas pomóc jej

Koronawirus utrudnił życie wszystkim, ale szczególnie tym, którzy już wcześniej zmagali się z walką o swoje zdrowie i życie. Ta walka i ludzkie dramaty nie mogą pozostać w cieniu pandemii. Krystyna Ogińska, chełmianka, pielęgniarka środowiskowa, walcząca z glejakiem mózgu, potrzebuje pomocy teraz. Natychmiast! – Z całego serca, w imieniu swoim, Krysi, naszych dwóch córek i czterech wnucząt oraz całej naszej rodziny proszę o pomoc – mówi pan Janusz, mąż chorej.

Pani Krystyna ma 61 lat. Z zawodu jest pielęgniarką środowiskową, która przez wiele lat pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy, aby wrócić do normalnego życia, do pracy. 19 lat temu wygrała walkę z nowotworem piersi i nie spodziewała się, że po tylu latach przyjdzie jej zmierzyć się z mocniejszym przeciwnikiem. Choroba – glejak IV WHO – dała o sobie znać niespodziewanie, w listopadzie 2019 roku. W grudniu 2019 r. pani Krystyna została zoperowana.

Obecnie kończy standardowe leczenie – chemię i radioterapię – w Zamościu. Szansą na pokonanie glejaka jest terapia immunologiczna w Klinice w Duderstadt w Niemczech. Koszty tej terapii są wysokie. Mimo determinacji i pomocy rodziny pani Krystyna nie jest w stanie jej opłacić. Terapię należy rozpocząć dwa tygodnie po leczeniu standardowym w Polsce. Kwota docelowa, którą należy zebrać, to ponad 300 tys. zł. Zbiórka prowadzona jest m.in. za pośrednictwem portalu Fundacji „Siepomaga”.

– Wierzę, że przy Państwa pomocy uda się zgromadzić potrzebne środki na tą terapię – mówi z nadzieją pani Krystyna.

Chełmianka może liczyć na wsparcie kochających bliskich. Pan Janusz, jej mąż, z całego serca prosi wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc dla żony.

– Nie wyobrażam sobie, aby zabrakło mojej kochanej żony Krystyny, mamy naszych dzieci, babci naszych roześmianych, szczęśliwych wnuków, zawsze gotowej nieść innym pomoc jako pielęgniarka, jako człowiek. Dziś sama tak bardzo potrzebuje pomocy w walce o życie. Wierzę, ciągle wierzę, że z ludźmi dobrej woli z otwartymi sercami na innych, uda jej się wygrać kolejną trudną, może najtrudniejszą walkę w jej życiu walkę.

Z całego serca, w imieniu swoim, Krysi, naszych dwóch córek i czterech wnucząt oraz całej naszej rodziny proszę o pomoc. Musimy walczyć, dopóki starczy nam sił. Dla Krysi. Pięknie dziękujemy za wszelkie wpłaty i udostępnienia! Każda złotówka jest krokiem do osiągnięcia celu oraz dłuższego i szczęśliwego życia, a przeciwnik jest bardzo mocny! (mo)

Jak pomóc pani Krystynie?

Pomóc można wpłacając darowiznę: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, Tytułem: „2574 pomoc dla Krystyny Ogińskiej”, wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Krystyna: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba, PL31109028350000000121731374, swift code: WBKPPLPP, Santander Bank, Title: „2574 Help for Krystyna Oginska”.

Aby przekazać 1 proc. podatku na wsparcie pani Krystyny, należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc. wpisać „2574 pomoc dla Krystyny Ogińskiej”

Prowadzona jest też zbiórka na stronie internetowej Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zycie-krysi, przelew tradycyjny – Fundacja Siepomaga, numer konta 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892, tytułem 21769 Krystyna Ogińska darowizna