Pominięty odcinek chodnika zostanie naprawiony

Po naszej interwencji w Zarządzie Dróg i Mostów urzędnicy sprawdzili to miejsce i obiecali szybką naprawę

Chociaż ul. Jana Kiepury na os. Moniuszki została wyremontowana wraz z przyległymi chodnikami już kilkanaście lat temu to naprawa ominęła niewielki odcinek chodnika przy łuku jezdni w pobliżu ul. Kiepury 11A. Po naszej interwencji wreszcie powinno się to zmienić.


– Od tylu lat nikt nie potrafi tego uzupełnić, a stare płytki są już nierówne, spękane i mocno wyszczerbione. To niebezpieczne miejsce i najwyższy czas coś z tym zrobić – mówi o niewyremontowanym fragmencie chodnika pan Robert, mieszkaniec ul. Kiepury. – Przy okazji przydałoby się go poszerzyć, bo teraz ma szerokość zaledwie 1 metra – dodaje.

Po naszej interwencji w Zarządzie Dróg i Mostów urzędnicy sprawdzili to miejsce i obiecali szybką naprawę. Chodnik już wkrótce zostanie solidnie wyrównany, a stara nawierzchnia wymieniona. Poszerzenia jednak nie będzie.

– Na odcinku chodnika przy ul. Kiepury nastąpi wymiana nawierzchni na kostkę rozbiórkową. Wykonanie prac planowane jest do końca września. Roboty nie przewidują poszerzenia chodnika – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Marek Kościuk