Pomóż i odbierz rabat!

Do 13 grudnia w sklepie z odzieżą i akcesoriami patriotycznymi „Polska Marka” przy ul. Archidiakońskiej trwa mikołajkowa zbiórka dla polskich dzieci z Nowowolyńska na Ukrainie.
Zbiórka jest organizowana we współpracy z Krzysztofem Kołtunem – chełmskim poetą, który regularnie razem z inicjatorami zbiórki, jeździ za wschodnią granicę.


– Widząc, z jakimi problemami zostali zostawieni samym sobie nasi rodacy, o których rząd zapomniał, postanowiliśmy, że przynajmniej w taki skromny sposób możemy wspomóc tych ludzi i zorganizowaliśmy dla nich zbiórkę mikołajkową. Chcemy zebrać masę słodyczy, bajek czy zabawek. Tym ludziom nie potrzeba wiele do szczęścia – wyjaśniają organizatorzy.

Początkowo akcja nie spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina, a pudełko przeznaczone na dary stało zupełnie puste. Jednak po tygodniu, jeden z pracowników sklepu zadbał o nagłośnienie sprawy i na portalu lublin112 pojawiła się informacja na temat akcji. Sytuacja zmieniła się diametralnie, pudło zaczęło zapełniać się darami. Do końca zbiórki pozostał jeszcze ponad tydzień.

Wszyscy, którzy chcą pomóc naszym rodakom na Ukrainie, mogą przynosić do sklepu słodycze, zabawki, bajki itp. upominki od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-18.00,. Mogą to być przedmioty używane, ale w dobrym stanie. Każdy darczyńca otrzyma skromny upominek w postaci szczypki lubelskiej, naklejek, 15% rabatu na produkty w sklepie.

Po zakończeniu zbiórki, tj. 15 bądź 16 grudnia, organizatorzy razem ze Świętym Mikołajem zawiozą wszystkie dary na Ukrainę.

Joanna Niećko