Pomóż spełnić marzenia

Inauguracja tegorocznej edycji Akademii Przyszłości w Lublinie

Akademia Przyszłości rozdaje uczniom indeksy. W tym roku akcja organizowana jest po raz szesnasty. W całej Polsce do programu przystąpiło już 2400 dzieci.


Od 14 listopada można aktywnie pomagać dzieciom zgłoszonym do Akademii Przyszłości. Wystarczy wejść na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl i ufundować małemu uczniowi Indeks Sukcesów. Taki dokument zagwarantuje mu objęcie programem Akademii i m.in. pomoc w nauce. Podopieczni tej ogólnopolskiej inicjatywy to zarówno uczniowie nieradzący sobie z nauką, jak i mający problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej. Celem programu jest rozwiązanie tych problemów – budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości oraz rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie.

Koszt indeksu dla jednego podopiecznego to 1000 złotych. Kwota ta pokrywa roczny koszt uczestnictwa dziecka w Akademii Przyszłości. Indeks można ufundować samodzielnie, płacąc jednorazowo, w ratach lub otwierając zbiórkę na ten cel i angażując rodzinę czy znajomych. Dla dzieciaków udział w Akademii Przyszłości to nie tylko nauka – biorą one również udział w specjalnie organizowanych wydarzeniach, takich jak uroczysta inauguracja i zakończenie roku na uczelni. Uczestniczą też we wspólnych wyjściach na wydarzenia kulturalne oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

W naszym województwie na Indeks czeka jeszcze 41 dzieci, w tym m.in. 10-letnia Wiktorii, która marzy, by zostać w przyszłości weterynarzem ale jej problemami są trudne relacje z rówieśnikami i niskie oceny, czy 11-letni Karol, który chce zostać naukowcem, ale na razie ma problemy w nauce i brakuje mu wiary w siebie. (EM.K.)