Pomóżmy Adrianowi wstać z wózka

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację Adriana pochodzącego z Wierzchowin w gminie Żółkiewka. Ten młody dziś mężczyzna od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe i porusza się na wózku inwalidzkim.

– Dzisiejsi dwudziestolatkowie marzą o dużych pieniądzach, dalekich podróżach i szybkich samochodach. Celem Adriana jest normalne życie, jakie prowadzą ludzie zdrowi. Chłopak marzy o tym, by bez mamy jechać na lody, spotkać się z przyjaciółmi i oddawać się muzyce, którą tak bardzo kocha. Marzy więc o czymś, co dla wielu wydaje się być zwykłą, szarą codziennością – czytamy na stronie siepomaga.pl.
Adrian Kowalczyk, bo o nim mowa, pochodzi z Wierzchowin w gminie Żółkiewka. Młody mężczyzna od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Sprawność może mu przywrócić zabieg fibrotomii i konieczna po nim rehabilitacja. Właśnie na nią portal siepomaga.pl zbiera pieniądze. Potrzebne jest 14 tys. zł. Na razie udało się uzbierać połowę tej kwoty. – Mimo swojej niepełnosprawności, Adrian jest wesołym człowiekiem. Pasją, która daje mu energię, jest muzyka hip-hop, której słucha od lat. Być może dzięki rehabilitacji będzie mógł niedługo samodzielnie wybrać się na koncert jednego ze swoich ulubionych wykonawców. Na tym jego zainteresowania się nie kończą. Jako młody człowiek marzy, by móc kiedyś prowadzić samochód. Jest to możliwe, ponieważ już teraz prowadzi skuter przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jeździ na spotkania ze znajomymi ze swej rodzinnej miejscowości. Jego zapał jest tak ogromy, że ciężka praca na pewno przyniesie efekty i sam jako kierowca pojedzie kiedyś na przejażdżkę. Żeby jednak miał na to szansę, potrzebne jest pokrycie kosztów zabiegu i terapii, na które jego bliskich nie stać. Rodzina głęboko wierzy w Waszą pomoc i w to, że Adrian pozbędzie się niepełnosprawności, która dziś tak bardzo go ogranicza – czytamy na siepomaga.pl. Więcej informacji pod adresem: www.siepomaga.pl/pomocdlaadrianakowalczyka. (k)