Pomóżmy pogorzelcom!

Pani Lucyna i pan Leszek stracili dach nad głową. Dwa tygodnie temu ich dom strawił pożar. Każdy z nas może mieć w tym udział, przyłączając się do zbiórki prowadzonej na stronie pomagam.pl.

16 grudnia mieszkańców gminy Żółkiewka spotkała ogromna tragedia. Pani Lucyna i pan Leszek wiedli spokojne życie na jednej z posesji w Chłaniowie. Niestety, właśnie tej mroźnej nocy, z nieznanych na razie przyczyn, dotknęła ich tragedia. Dom, w którym mieszkali od lat, nagle zaczął płonąć. Mimo szybkiej interwencji strażaków, m.in. z OSP KSRG w Żółkiewce, spaleniu uległa większa część dachu, a także sporo pomieszczeń.

– Zniszczeniu uległo praktycznie wszystko – czytamy na stronie pomagam.pl, na której zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców. – Dach i sufity wymagają całkowitej wymiany, pokoje nie nadają się do zamieszkania, a sprzęty do użytkowania – dowiadujemy się.

Obecnie pani Lucyna i pan Leszek mieszkają w Szkole Podstawowej w Chłaniowie, gdzie dwa pokoje użyczył im Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka. Minimalna kwota potrzebna na remont domu to 30 tys. zł. Do końca ubiegłego tygodnia udało się uzbierać ok. 6,6 tys. zł.

Każdy, kto chce pomóc pogorzelcom z Chłaniowa, może wejść na stronę pomagam.pl i w wyszukiwarce wpisać hasło „Pomoc poszkodowanym przez pożar”. (kg)