Ponad 500 miejsc dla małych studentów

Początek nowego roku akademickiego to nie tylko czas nauki dla studentów – w aulach wykładowych jak co roku zasiadają również… dzieci.
Na stronie Uniwersytetu Dziecięcego UMCS pojawiła się informacja o zapisach na nowy rok akademicki. W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszystkie wykłady, pokazy fizyczne czy chemiczne oraz inne ciekawe doświadczenia prowadzone są przez pracowników naukowych. – W tym roku przygotowaliśmy 250 wolnych miejsc dla naszych małych studentów – mówi Anna Bukowska, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. – Plan wykładów jak co roku jest inny. Dzieci czeka wiele niespodzianek m.in. piknik z okazji Dnia Dziecka w Ogrodzie Saskim – dodaje.
Ponadto przygotowano również ponad czterdzieści tematów na warsztaty. Każdy mały student, oprócz uczęszczania na warsztaty, może wybierać interesujące go zajęcia z archeologii, anatomii, geografii itp. Zajęcia uniwersyteckie odbywają się w budynkach uczelni w ostatnią sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych. Opłata roczna za dwanaście 1,5-godzinnych spotkań wynosi 260 zł. Rodziny posiadające Kartę Programu „Rodzina Trzy Plus” otrzymują 15% zniżki. Warsztaty są osobno płatne i kosztują 10 zł za jeden warsztat. Mogą w nim uczestniczyć jedynie studenci dziecięcego uniwersytetu. Szczegółowe informacje o rejestracji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.umcs.pl/pl/ud-rejestracja.htm.

Unikids Lublin

Zapisy na nowy semestr prowadzi również mieszczący się na ulicy Choiny 19 uniwersytet dziecięcy Unikids. – Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia odbywają się w aulach politechniki i Uniwersytetu Medycznego. Mamy przygotowanych około 300 miejsc – informuje Anna Karolak z sekretariatu Unikids. Na sobotnie zajęcia dzieci przychodzą w koszulkach z logo uczelni. Dostają też indeks, do którego zbierają podpisy wykładowców. W pierwszym semestrze będzie 5 wykładów. Ich tematyka to muzyka jazzowa, działanie mózgu ludzkiego czy tajemnice sów. Koszt nauki w semestrze zimowym to 160 zł plus 15 zł wpisowego. Warsztaty są dodatkowo płatne – 25 zł jeden. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.unikids.pl/lublin. (EM.K.)

Koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UMCS: mgr Anna Bukowska; tel.: +48 501 447 901
e-mail: uniwersytetdzieciecy@umcs.lublin.pl
Unikids Lublin: tel. 501 202 320 oraz 607 906 303; e-mail: lublin@unikids.pl
Biuro czynne pon.-pt. w godz. 8.00-16.00. Adres: ul. Choiny 19, 20-816 Lublin