Ponad 90 procent strajkowało

Aż 93 procent nauczycieli, zatrudnionych w krasnostawskich szkołach podstawowych i przedszkolach, przystąpiło do strajku. Z dnia na dzień protestujących jednak ubywało. Egzaminy gimnazjalne odbyły się bez zakłóceń.

W poniedziałek, 8 kwietnia, w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Przyłączyła się też do niego większość pedagogów zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto Krasnystaw. – W strajku wzięło udział 93 procent nauczycieli, uczących w miejskich placówkach, do których należą trzy publiczne szkoły podstawowe (SP nr 1, SP nr 4 i SP nr 5 – przyp. kg) oraz pięć przedszkoli.

Osoby strajkujące codziennie podpisują się na liście – poinformowała nas w piątek Agnieszka Sadowska z Urzędu Miasta Krasnystaw. W czwartek, 12 kwietnia, w strajku brało już jednak udział 90 procent nauczycieli, a rozpoczęte egzaminy gimnazjalne przebiegały bez zakłóceń. Mało tego w piątek urząd miasta otrzymał informację, że z protestu od poniedziałku, 15 kwietnia, rezygnują trzy Przedszkola: nr 1, 6 i 8.

– Z uwagi na duży odsetek strajkujących nauczycieli, dyrektorzy szkół i przedszkoli zapewniają uczniom zajęcia opiekuńcze. Nie otrzymaliśmy informacji o uwagach rodziców uczniów, czy nieporozumieniach dotyczących zaistniałej sytuacji – dodaje Sadowska. W poniedziałek, 15 kwietnia, w krasnostawskich szkołach podstawowych rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. (kg)