Ponad dwieście pomysłów na Lublin

Dokładnie dwieście pomysłów wpłynęło drogą elektroniczną, a to już o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Ta liczba pewnie się jeszcze zwiększy, bo projekty można było również składać w BOM-ach i wysyłać za pośrednictwem poczty. Teraz urzędnicy zajmą się ich oceną formalno-merytoryczną, a listę projektów, które jesienią zostaną poddane pod głosowanie, poznamy za mniej więcej dwa miesiące.


– Pomimo trudnego czasu dla mieszkańców związanego z epidemią oraz wywołanych nią ograniczeń w finansach miasta liczba złożonych projektów do tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego znacząco wzrosła. Traktujemy to jako wyraz zaufania do naszej pracy. Przed nami trudny proces opiniowania projektów. Będziemy w kontakcie ze wszystkimi osobami składającymi projekty i postaramy się ocenić je jak najszybciej – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Do 7 maja, czyli ostatniego dnia naboru, drogą elektroniczną wpłynęło 200 pomysłów: 125 dzielnicowych i 75 ogólnomiejskich. Pełną liczbę zgłoszonych projektów poznamy, gdy spłyną te wysłane przez mieszkańców pocztą tradycyjną oraz złożone do Biur Obsługi Mieszkańców. Weryfikacją i oceną wniosków zajmie się specjalny zespół oceniający. Etap ten potrwa około 2 miesiące – jego efektem będzie wyłonienie projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania listy ocenionych projektów na złożenie formalnego odwołania od decyzji.

Głosowanie odbędzie się jesienią. Udział w nim będą mogły wziąć osoby zameldowane na stałe w Lublinie oraz wpisane na listę osób uprawnionych do udziału w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Ci, którzy nie są zameldowani w Lublinie, a zamierzają głosować elektronicznie, powinni złożyć oświadczenie o dopisaniu do listy (wzór takiego oświadczenia znajduje się pod adresem:

https://lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_public/mieszkancy/partycypacja/bo_aktualnosci/bo_viii/prosba_o_dodanie_do_listy_osob_glosujacych_na_projekty_budzetu_obywatelskiego.pdf. Każda osoba uprawniona do głosowania będzie miała możliwość wyboru dwóch projektów dzielnicowych i dwóch ogólnomiejskich.

Do podziału w tegorocznym BO jest 12,5 mln zł. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here