Ponury tydzień na drogach

Kiepska pogoda i brawura były w ubiegłym tygodniu przyczyną kilkudziesięciu groźnych wydarzeń drogowych w Lublinie i okolicach. Zaczęło się już w ubiegłą niedzielę wieczorem.


– O godzinie 16:20 w podlubelskim Maryninie samochód osobowy marki Audi uszkodził znaki drogowe, barierę energochłonną oraz latarnię uliczną. Dwie i pół godziny później w Malinowszczyźnie, gmina Bełżyce, doszło do dachowania samochodu osobowego marki Mazda. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów. W wyniku zdarzenia doszło do pożaru w komorze silnika pojazdu. O godzinie 23:00 w miejscowości Sporniak w gminie Konopnica doszło do kolejnego dachowania samochodu osobowego. Osiemnastolatek, który prowadził pojazd został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala – informuje st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Lublin.

6 osób odwieziono do szpitala, w tym 4 w stanie poważnym po wypadku, który wydarzył się we wtorek późnym wieczorem na ekspresowej drodze S17/12 przy wyjeździe z Lublina w kierunku Piask. Zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe volvo i volkswagen. Jeden pojazd dachował. Potem każdego dnia policyjne meldunki lubelskiej i świdnickiej drogówki zapełniały się opisami nowych kolizji, stłuczek i wypadków, w których zostało uszkodzonych kilkadziesiąt pojazdów. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here