Poprawka na pożegnanie

W piątek, 16 listopada, po raz ostatni w czasie tej kadencji, zbierze się Rada Miasta Lublin. Radni będą głosować m.in. nad poprawką do bieżącego budżetu.


Projekt uchwały w tej sprawie przygotował Wydział Budżetu i Księgowości. Jego dyrektor, Mirosława Puton, chce, aby radni skorygowali przyjętą w grudniu ubiegłego roku uchwałę i „zmniejszyli” tegoroczne dochody o 424 tysiące złotych. Ratusz przewiduje, że w sumie wyniosą one niemal 2,3 miliarda złotych.

O identyczną kwotę, czyli 424 tysiące złotych, mają zostać zmniejszone wydatki. Może to oznaczać, że części zaplanowanych na ten rok „małych inwestycji” nie uda się już zrealizować. Radni będą głosować również nad zmniejszeniem tzw. rezerwy celowej.

Warto przypomnieć, że 16 listopada część radnych pożegna się z pełnioną funkcją. Do Rady Miasta Lublin na kolejną kadencję nie dostali się: Anna Jaśkowska (PiS), Dariusz Jezior (PiS), Ryszard Prus (PiS), Marek Wójtowicz (PiS) i Jan Madejek (PO). O reelekcję nie ubiegał się dotychczasowy przewodniczący RM, czyli Piotr Kowalczyk (Wspólny Lublin), który w najbliższym czasie chce się poświecić pracy naukowej. Z kolei profesor Mieczysław Ryba (PiS), dotychczasowy wiceprzewodniczący, zostanie wkrótce radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. GR